Отглеждане на лозя. Няма повече мистерии

Отглеждане на лозя. Няма повече мистерии

Отглеждане на лозя. Няма повече мистерии

Blog Article

Първо трябва да се има предвид, че с обработката на почвата целта е да подобрим физичните свойства на почвения слой, за да оптимизираме по този начин водния, въздушния и хранителен режим на едно насаждение.

Следваща Турция налага имунитет върху плодородната земя

Съдът се измива, опушва се със сяра и се съхранява до следващата реколта. Ако нямате възможност да ги изварите веднага, трябва да ги съхраните. Преди да се съхранят се притъпкват, докато не остане въздух в тях.

В миналото в много винарски региони, лозите са били отглеждани без подпиране. Този метод обаче се е доказал като нерентабилен, понеже са били нужни множество операции по превръзване на растенията на плитки, за да не се прекършват от вятъра и падат на земята.

Ако добивът по количество и качество е задоволителен и растежната сила на лозите е нормална, натоварването на лозите се запазва същото, както през предшестващата година; в случай, че лозите имат буен растеж натоварването се увеличава с повече плодни очи.

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Това води до трудна превенция на болестите особено през лятото, до прекомерно слънчево огряване и създаване на неблагоприятни условия за узряване на гроздето.

Изследва се произхода и разпространението на лозата, биология на лозата (морфологичен строеж), екология на лозата (климат и микроклимат, географска ширина, надморска височина, близост до водни басейни, релеф, изложение и почва), размножаване на лозата, създаване на лозя, резитба и формиране на лозата, отглеждане на плододаващи лозя, беритба и съхраняване на гроздето и ампелография (сортове грозде).

Процесът на стареене не бива да бъде лозя оставен на случайността обаче.

На тежки глинести почви те са по-нископроизводителни, защото работят на малка скорост.

Торенето на лозата трябва да започне още преди засаждането и, като се извършва запасяващо и припосадъчно торене.

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

През лятото на втората година и двата леторасъла ще дадат вертикални издънки, върху които се оформят пъпки. Задачата на лозаря е да ги съкрати до две пъпки.

През лятото на такива лози се прави прищипване или изрязване на пръчки, които са повредени от болести или вредители.

Report this page